• 31 lipca 2021

Interesujący wypoczynek we Wrocławiu

Wrocław jest miastem o niezwykle długiej i interesującej historii. W ciągu epok mieścił się w granicach kilku państw, by ostatecznie, razem z zakończeniem drugiej wojny światowej, zostać polskim obszarem. Jest to bardzo lubiana miejscowość turystyczna, wizytowana również przez zagranicznych gości. Co należy zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

Początek XX wieku był momentem powstania wielu interesujących budowli modernistycznych w mieście. Wtenczas powstał Most Grunwaldzki, Dom Handlowy Renoma oraz budynek sądu na Podwalu. Miłośnicy secesyjnych konstrukcji także będą mieli co podziwiać we Wrocławiu, przykłady budowli tego stylu można spotkać na ulicy Kiełbaśniczej czy Więziennej. Wrocław to również interesujące świątynie, pochodzące ze Średniowiecza. Są to przeważnie ceglane świątynie zachowane w Gotyckiej formie. Turyści lubiący długie, nastrojowe spacery, musza zobaczyć Ostrów Tumski, najstarszą zachowaną część miasta.

pennis vergrößern tabletten

Jednak Wrocław to nie jedynie walory architektoniczne, także osoby chcące się dobrze bawić znajdą tam interesujące atrakcje. W usytuowanym niedaleko Runku Pasażu Niepolda, można znaleźć liczne puby oraz dyskoteki, umieszczone jeden na drugim. Także sam Rynek zajmuje wiele punktów gastronomicznych, jednak ceny tam będą nieco wygórowane. Na każdym etapie Starego Miasta podróżni spotkają interesujące restauracje, serwujące różnorodne dania. Stary ratusz wrocławski jest natomiast siedzibą najstarszej restauracji w tej części Europy – Piwnicy Świdnickiej. 

Osoby podróżujące z potomstwem powinny udać się do lokalnego ZOO. Dzięki remontom sprzed kilku lat, miejsce owe jest teraz niezwykle nowoczesne, można obserwować tam bardzo dużo różnych rodzajów zwierząt. Rozrywka na cały dzień zapewniona, na obszarze ZOO można spożyć również obiad. 

Wrocław jest zapewne jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w kraju. Co roku wizytowany jest przez tysiące podróżnych z kraju i reszty Europy. Nic w tym dziwnego, w końcu ma on do zaoferowania odwiedzającym mnóstwo ciekawej atrakcji.